ESABi teabekeskus

Neli etappi õige düüsi valimiseks

 1. Valige ühe- või kaheosaline düüs. Atsetüleen: alati üheosaline düüs. Muud gaaskütused: kaheosaline düüs tagab tavalõikamisel kõige tõhusama töö. Üheosaline düüs pikendab kasutusiga, kui tegu on väga suure kuumusega.
 2. Valige seeria. Seeria OXWELD® 1500 düüsid: lõikeseadised CW-23, CW-400 ja CW-500; käsilõikepõletid C-32, C-66, C-77 ja C-97; kõik masinlõikepõletid. Seeria PUROX® 4200 düüsid: lõikeseadised CW-200, CW-250 ja CW-300; käsilõikepõletid tüübiga E ja C-84.
 3. Valige eelkuumutuse võimsus. Düüsi valik sõltub eelkuumutuse võimsusest. Rooste ja katlakiviga kaetud teras ning samuti kaldserva lõikamine nõuavad tugevat eelkuumutust.
 4. Valige suurus. Valige lõigatava terase paksusele vastav suurus. Liiga suured düüsid raiskavad gaasi. Kasutage düüsi puhul soovitatavat hapniku rõhku.

Düüsi valimine

Seeria OXWELD® ja PUROX® lõikedüüsid
 • Üheosaliste düüside valmistamiseks kasutatud kalestatud elektrolüütiline tehniliselt puhas vask on vastupidav kuumuse ja kulumise suhtes – kestab kauem kui ükskõik milline vasesulamist düüs.
 • Üheosalisel düüsil on kolm korda stantsitud sisepind. Gaasikanalid on peegelsiledad ja sisenurgad tõhusama keeristeta gaasivoolu saavutamiseks ümardatud – puhtad siledad lõiked minimaalse sisselõikega.
 • Eelkuumutusleekide paremaks koondamiseks paiknevad eelkuumutusavad tihedalt ümber lõikamisava.
 • Pikad rööpsed eelkuumutuskanalid võimaldavad düüsi parandamist töönäitajaid mõjutamata.
 • Üheosaline düüs on üks läbinisti vasest detail, mis tagab maksimaalse jahutuse. Seda soovitatakse alati kasutada atsetüleeni ja muude gaaskütuste puhul, kui kuumus on ebatavaliselt tugev.
 • Kaheosalisi düüse soovitatakse kasutada suure tõhususe saavutamiseks muude gaaskütuste puhul peale atsetüleeni. Asenduskulude vähendamiseks saab läbinisti vasest paksuseinalist välishülssi ja messingist siseosi tellida eraldi.
 • Koonilised istud – kohene rihtimine tagab tiheda sulgemise, hoiab ära lekkimise düüsimutri juurest.

 

Postitatud Keevitusseadmed , Tärniga märgitud Düüs, Gaas

x

x

Loading..